ART / Oil paintings / Oil painting 14114069
nr 1411 4069
Gösta Gustavson
(1895-1962), Sverige
Gösta Gustavson (1895–1962), Sweden. Motiv från Bohaka eke, Lilla Ekeviken, Fårö. Signed. Oil on panel, 35x60 cm, outer dimensions including frame: 49x73 cm,
OIL PAINTING, Gösta Gustavson (1895–1962), Sverige. Motiv från Bohaka eke, Lilla Ekeviken, Fårö. Signerad. Olja på pannå, 35x60 cm, yttermått inklusive ram: 49x73 cm
Johan Gösta Gustavson, Swedish painter 1895 in Avesta, dead 1962.
2000
SEK 1500
Monday August 16 2021
at 18:49:46
14/8 22:11:57
Gösta Gustavson
Read more about Gösta Gustavson